Šest medalja s državnog prvenstva

 

U organizacijii taekwondo kluba Marjan u Splitu se u subotu, 18.04.2015. održalo Kadetsko i Juniorsko prvenstvo Hrvatske. Prvi put oba natjecanja za mlađe uzraste održana su isti dan na istom mjestu i po prvi put na čak osam borilišta. Ujedno su se i prvi put u Hrvatskoj taekwondo natjecatelji borili na oktagonima po uzoru na najveće svjetske grand prix turnire. Prijavilo se čak 520 natjecatelja iz 69 klubova, a pored naslova državnih prvaka lovili su se i bodovi za ulazak u nacionalne timove. Juniorima je prvenstvo u Splitu bio treći i posljednji kriterijski turnir, a kadetima drugi te će njihova konačna odluka pasti na našem Susedgrad Sokol pokalu.

Mi smo nastupili s 15 natjecatelja i osvojili ukupno šest medalja: tri srebra i tri bronce. Srebrne medalje osvojili su Luka Drempetić (kadeti do 33 kg), Andrej Borić (juniori do 48 kg) i Damjan Žepina (juniori preko 78 kg), a brončane Marija Radić (kadetkinje do 41 kg), Antonija Maloić (kadetkinje do 59 kg) i Mislav Šeničnjak (kadeti do 57 kg). Sveukupnim nastupom naše ekipe možemo biti zadovoljni. Vidi se određeni pomak na bolje u odnosu na prošlu sezonu, ali i dosta prostora za napredak. Čestitke svima!