Svjetsko taekwondo prvenstvo - 4. dan

 

Četvrtog dana Svjetskog prvenstva od naših natjecatelja na borilišta su izašli Lovre Brečić do 54 kg i Ana Zaninović do 53 kg. Lovre je zaustavljen u drugom kolu nakon što je pobijedio Cleivera Olaizola iz Venezuele (10:6). Bolji od njega bio je Azerbadžanac Mikayil Aliyev. Uspješnija je bila Ana Zaninović koja je osvojila srebrnu medalju pobjedama nad Kineskinjom Li Yao Yao (2:0), Portorikankom Aniat Oquendo (3:0), Meksikankom Dianom Lara (4:3) i Francuskinjom Floirane Liborio (7:2). U finalu je izgubila od Korejanke Kim Yu Jin (6:7 z.b.)

 

Seniorke do 53 kg:

1. Yu-Jin Kim (KOR)

2. Ana Zaninović (CRO)

3. Yamisel Nunez (CUB)

3. Floriane Liborio (FRA)

 

Seniori do 54 kg:

1. Tae-Hun Kim (KOR)

2. Chia Lin Hsu (TPE)

3. Jerranat Nakaviroj (THA)

3. Hussein Sherif (EGY)

 

Seniorke preko 73 kg:

1. Olga Ivanova (RUS)

2. Briseida Acosta (MEX)

3. Anne-Caroline Graffe (FRA)

3. Ana Bajic (SRB)

Svjetsko taekwondo prvenstvo - 3. dan

 

Trećeg dana Svjetskog prvenstva Hrvatsku su predstavljali Petra Matijašević u kategoriji do 67 kg i Filip Grgić u kategoriji do 68 kg. Filipa je u prvoj borbi porazio Argentinac Jorge Alvarez (4:5), a Petra je nakon pobjeda nad Nadege N'dri iz Obale Bjelokosti (24:4) i Anastasie Delidimitri iz Grčke (11:6) pokleknula u borbi za medalju. Bolja od nje bila je Francuskinja Haby Niare (0:2).

 

Seniorke do 67 kg:

1. Haby Niare (FRA)

2. Chia Chia Chuang (TPE)

3. Franka Anić (SLO)

3. Farida Azizova (AZE)

 

Seniori do 68 kg:

1. Behnam Asbaghikhanghah (IRI)

2. Hun Kim (KOR)

3. Jose Antonio Rosillo Atencia (ESP)

3. Balla Dieye (SEN)

Svjetsko taekwondo prvenstvo - 2. dan

 

Drugog dana svjetskog prvenstva u Meksiku Lucija Zaninović osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 49 kg. Do odličja je došla pobjedama nad Cynthiom Kragbe iz Obale Bjelokosti (9:1), Kineskinjom Li Zhao Yi (5:2) i Japankom Miyu Yamade (3:2). U polufinalu bolja od Lucije bila je Jordanka Dana Touran (3:6).

 

Seniorke do 49 kg:

1. Chanatip Sonkham (THA)

2. Dana Touran (JOR)

3. Yania Aguirre (CUB)

3. Lucija Zaninović (CRO)

 

Seniori do 74 kg:

1. Uriel Adriano (MEX)

2. Albert Gaun (RUS)

3. Yoo-Jin Kim (KOR)

3. Saifeddine Trabelsi (TUN)