Svjetsko taekwondo prvenstvo - 3. dan

 

Trećeg dana Svjetskog prvenstva Hrvatsku su predstavljali Petra Matijašević u kategoriji do 67 kg i Filip Grgić u kategoriji do 68 kg. Filipa je u prvoj borbi porazio Argentinac Jorge Alvarez (4:5), a Petra je nakon pobjeda nad Nadege N'dri iz Obale Bjelokosti (24:4) i Anastasie Delidimitri iz Grčke (11:6) pokleknula u borbi za medalju. Bolja od nje bila je Francuskinja Haby Niare (0:2).

 

Seniorke do 67 kg:

1. Haby Niare (FRA)

2. Chia Chia Chuang (TPE)

3. Franka Anić (SLO)

3. Farida Azizova (AZE)

 

Seniori do 68 kg:

1. Behnam Asbaghikhanghah (IRI)

2. Hun Kim (KOR)

3. Jose Antonio Rosillo Atencia (ESP)

3. Balla Dieye (SEN)

Svjetsko taekwondo prvenstvo - 2. dan

 

Drugog dana svjetskog prvenstva u Meksiku Lucija Zaninović osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 49 kg. Do odličja je došla pobjedama nad Cynthiom Kragbe iz Obale Bjelokosti (9:1), Kineskinjom Li Zhao Yi (5:2) i Japankom Miyu Yamade (3:2). U polufinalu bolja od Lucije bila je Jordanka Dana Touran (3:6).

 

Seniorke do 49 kg:

1. Chanatip Sonkham (THA)

2. Dana Touran (JOR)

3. Yania Aguirre (CUB)

3. Lucija Zaninović (CRO)

 

Seniori do 74 kg:

1. Uriel Adriano (MEX)

2. Albert Gaun (RUS)

3. Yoo-Jin Kim (KOR)

3. Saifeddine Trabelsi (TUN)

 

 

Svjetsko taekwondo prvenstvo - 1. dan

 

 

Prvog dana Svjetskog prvenstva koje se održava u gradu Puebla u Meksiku od naših natjecatelja nastupili su Mateja Kunovic do 46 kg i Stipe Jarloni do 58 kg. Mateja je nakon pobjede nad Sidney Vicente iz Hondurasa (7:4) i Itzel Manjarrez iz Meksika (6:0) izgubila u borbi za medalju od Ruskinje Anastasije Valueve (7:8 z.b.). Stipe je pobijedio Mehdi Amhanda iz Švicarske (9:8 z.b.) i Haykaz Samvelyana iz Armenije (11:3), a izgubio u osmini finala od Cheng Ching Huanga iz Kineskog Tajpeha (2:6).
Moramo se pohvaliti da na ovom Svjetskom prvenstvu sudi i naša Renata Crkvenac, međunarodni sudac Svjetske taekwondo organizacije.

 

Seniorke do 46 kg:

1. So-Hui Kim (KOR)

2. Anastasia Valueva (RUS)

3. Dandan Ren (CHN)

3. Fadia Farhani (TUN)

 

Seniori do 58 kg:

1. Cha Tae-Moon (KOR)

2. Mostean Loron Hadi (IRI)

3. Villa Damian (MEX)

3. Alves Guilherme (BRA)