Vijesti - travanj

WTF Presidend's Cup Europe G-2, Atena, 26.-30.04.2017.

U Ateni u Grčkoj od 26.-30. travnja održan je Europski kup predsjednika WTF-a, međunarodno natjecanje G-2 statusa. Osvajači medalja ostvaruju direktan plasman na nadolazeća prvenstva Europe.

Troje naših natjecatelja: Marija Grubišić, Neven Sente i Marko Čulina, pod vodstvom trenera Brege, razveselilo nas je svojim nastupom na President's cupu u Ateni. Marko Čulina osvojio je srebrnu medalju u kategoriji juniora do 73 kg i direktan nastup na Europskom juniorskom prvenstvu koje će se održati početkom studenog na Cipru. Neven Sente je u kategoriji kadeta do 65 kg osvojio brončanu medalju. Time je osigurao direktan nastup na Europskom kadetskom prvenstvu koje će se održati u Budimpešti krajem mjeseca rujna. Marija Grubišić, unatoč dobrom nastupu, nije uspjela doći do odličja.

Čestitamo našim sportašima na odličnom nastupu!

Lekenik open, 22.04.2017.

Odličan nastup naših sokolića na Lekenik openu okrunjen je osvajanjem pehara za najuspješniju ekipu turnira. Pojedinačno su osvojili šest zlatnih, šest srebrnih i tri brončane medalje. Za najbolje natjecatelje turnira proglašeni su naši Pavao Maršić (mlađi kadeti) i Vedran Begić (kadeti).

Osvajači zlatnih medalja: Mateo Ljubas (MKM - 33 kg), Pavao Maršić (MKM - 36 kg), Vito Šlogar (MKM - 43 kg), Saša Šivak (MKM -47 kg), Vedran Begić (KM - 41 kg), Demian Tarcaj (KM - 49 kg)

Osvajači srebrnih medalja: Jakov Anić (MKM - 30 kg), Darko Kobeščak Ozimec (MKM - 36 kg), Ivan Marjanović (MKM - 36 kg), Petar Skopljaković (MKM - 39 kg), Maximilian Miličević (MKM - 43 kg), Petar Gubić (MKM - 51 kg)

Osvajači brončanih medalja: Jan Petrčić (MKM - 33 kg), Karlo Meštrović (MKM - 36 kg), Simona Moulis (MKŽ - 33 kg)

Bistra limač kup, 22.04.2017.

U podsusedskoj dvorani Sutinska vrela nastupili smo na Bistra limač kupu s našim najmlađim natjecateljima i osvojili 6 medalja.

Plemeniti turnir Zaprešića, 08.04.2017.

Plemeniti turnir Zaprešića održan je u dvorani Sutinska vrela 08. travnja 2017. godine. Bio je to treći turnir iz serije natjecanja koji se boduju za nacionalnu rang listu, a ujedno i prvi kriterijski turnir za juniorsku reprezentaciju.

Prve bodove za reprezentaciju od naših natjecatelja upisali su osvajači brončanih medalja Marija Grubišić, Mislav Šeničnjak, Dominik Dujmović, Marko Čulina i Luka Drempetić. U sveukupnom poretku 70 klubova Susedgrad Sokol je osvojio pehar za drugo mjesto.

Medaljaši:

• zlato - Maks Pečušak, Gabriel Perović
  • srebro - Sara Meštrić, Jakov Anić
  • bronca - Marija Grubišić, Luka Drempetić, Mislav Šeničnjak, Dominik Dujmović, Marko Čulina, Helena Voloder, Petra Šeničnjak, Demian Tarcaj, Janko Stastny, Karlo Meštrović, Roko Pozaić, Dora Čusak

Dječji taekwondo festival Zaprešića, 08.04.2017.

Naši najmlađi sokolići nastupili su na Dječjem taekwondo festivalu Zaprešića u borbama i kicku. U konkurenciji 27 klubova uvjerljivo su osvojili pehar za ekipno prvo mjesto.