17. adidas Maksimir kup

Naši najmlađi borci, početnici, i nešto stariji formaši nastupili su 7.12. na 17. po redu adidas Maksimir kupu. Da im još nije dosta i da bi najradije na što više turnira do kraja godine, sokolovi su pokazali i na ovom natjecanju.

Formaši su nastupili u sastavu Anamarija Gulam u kategoriji SB3, Petra Šeničnjak u kategoriji JB3, Antonela Trgovčević u kategoriji KB2 i Stjepan Tonžetić u kategoriji KA2. Petra i Antonela su ovog puta bez odličja no njihov napredak i volja vidi se iz turnira u turnir. Najuspješniji su bili Sjepan, koji je u svojoj kategoriji osvojio 2. mjesto i Anamarija, koja je osvojila 1. mjesto u svojoj kategoriji i time su skupili zadnje ovogodišnje bodove za mjesto u gradskoj selekciji.

3. mjesto: Filip Glad, Dora Lacković

Osvajačima medalje sve čestitke, a onima manje sretnima ovaj put želimo da se zajedno s osvajačima okrenu pripremama za polaganje i praznicima.

Croatia poomsae open 2019

Preko vikenda 19. i 20.10.2019. po prvi put se održao G1 turnir Croatia open za poomsae koje je u organizaciji Hrvatskog taekwondo saveza i tkd kluba Zaprešić. Na natjecanju su nastupale i 3 naše natjecateljice, Anamaria Gulam u kategoriji seniorki do 40 god., Iva Horvatić u kategoriji seniorki do 30 god. i Petra Šeničnjak u kategoriji juniorki. Na žalost, ovaj put su ostale bez plasmana, no obzirom da im je ovo prvo G1 natjecanje pokazale su kako im se tehnika, a i motivacija za daljnjim napretkom povećava iz turnira u turnir. Dokaz tome je i konstantno prisustvo na seminarima stranih predavača na kojima usavršavamo tehniku uz majstore poput Ky Tu Dang-a. Bravo cure, sretno s daljnjim napretkom!

Uspješno Europsko prvenstv u Marini d'Or

Europsko prvenstvo za kadete i juniore u Marini d'Or završeno je ovu nedjelju donijevši Hrvatskoj dva ekipna plasmana. Juniorke su ekipno druge dok je hrvatska reprezentacija u sveukupnom poretku 42 države osvojila treće mjesto! Za hrvatsku reprezentaciju osvojeno je devet medalja (jedna zlatna, tri srebrne i pet brončanih). Dio ovog velikog uspjeha juniorske taekwondo reprezentacije bila je i naša Marija koja je natjecanje završila na 5. mjestu. Vedran je za kadetsku reprezentaciju hrabro odradio svoj nastup na Europskom kadetskom prvenstvu gdje je poražen od predstavnika Cipra, kasnijeg osvajača brončane medalje.
Za oboje je ovo jedno veliko iskustvo i prema odrađenom možemo reći da uz još malo rada, veći rezultat ne gine. Čestitke cijeloj hrvatskoj reprezentaciji na rezultatu uz nade da se taj rezultat ponovi i sljedećih godina.